Psichoterapijos paslaugos

Žemynos g.2, II a. ir Krivūlės g. 1c

Kaip vyksta konsultavimas internetu?

Konsultacijos gali būti laiškais, susirašinėjant arba kalbantis (su kamera arba be) naudojantis Skypo programa.

Konsultacijos laiškais. Gali vykti dvejopai:

-jūs specialistui galite parašyti kiek norite, kokio norite ilgio laišką/ us ir jis jums atsakys vieną kartą per savaitę, trečiadienį. Laiškas bus maždaug 500 žodžių ir specialistui reikės vienos valandos jam parašyti. Jis vadinsis TE1, TE2 ir t.t. ir jūs mokėsite už viena laišką kaip už konsultaciją.

– jūs parašysite specialistui laišką ir jis jums į jį atsakys per 48 valandas. Jis vadinsis TE1, TE2 ir t.t. ir jūs mokėsite už  laišką kaip už konsultaciją.

Konsultacijos Skypo programa. Su specialistu susitarsite jums abiem patogų laiką ir būdą (ar raštu, ar žodžiu, ar su kamera ar be) ir konsultacija truks 45 minutes.

Kokio tipo konsultaciją geriau pasirinkti?

Tai priklauso nuo jūsų norų ir gebėjimų.

Kada geriau konsultuotis laiškais?

Jei jūs mokate ir mėgstate rašyti,

Jei jaučiate, kad rašydamas galite išreikšti savo mintis

Jei norėtumėte vėliau paskaityti

Jei jums sunku susitarti dėl konkretaus laiko

Jei spaudinate lėtai

Kada geriau konsultuotis žodžiu?

Skypo programa su kamera leidžia pasijusti kaip „realioje“ konsultacijoje – jūs matote konsultantą ir jis mato jus ir kalbatės esamuoju laiku. Susirašinėti gerai tuo atveju, jei yra trukdžių internete ar norite vėliau vėl pasiskaityti.

Ar konsultavimasis internete yra individualus bei saugus?

Labai svarbu užtikrinti, kad mūsų darbas būtų saugus. Aš turiu asmeninį kompiuterį, kuris atrakinamas slaptažodžiu, taip pat konsultavimo medžiaga yra atskirame bloke su slaptažodžiu. Konsultavimui pasibaigus, visa informacija yra įrašoma į išorinį diską ir saugoma 3 metus, vėliau sunaikinama. Kad užtikrinti saugumą darbo metu, naudosime Skype programą, kuri yra saugi. Laiškai turi būti siunčiami naudojantis specialia programa www.safe-mail.net. kur yra paprasta susikurti sau pašto dėžutę specialiai konsultavimuisi. Jei tai per sunku, galime siusti laiškus parašytus Word programa su slaptažodžiu, kaip priedą prie laiško. Jei jums reikėtų pagalbos kuriai nors iš šių programų įdiegti, pasakykite, aš padėsiu.

Aš dirbu pagal Lietuvos psichologų sajungos etikos kodeksą. Jūs galite apie jį pasiskaityti www.psichologųsąjunga.lt. Visa jūsų suteikta man informacija yra konfidenciali ir aš negaliu jos niekam atskleisti, išskyrus atvejus:

– Jūs galite pakenkti savo ar kieno nors kito saugumui arba gyvybei

– Teismo nurodymu

Tačiau net ir tada aš jus informuočiau apie tai.

Norėdama geriau jums padėti, aš galiu pasikonsultuoti dėl jūsų su savo supervizoriumi, bet tuo atveju jūsų duomenys, pagal kuriuos galima būtų jus atpažinti, bus įslaptinti.

Technologijos.

Konsultavimąsis internetu skiriasi nuo darbo susitinkant, nes čia yra naudojama technika, kuri kartais genda. Gali būti, kad sugenda jūsų kompiuteris ar „dingsta“ internetas kaip tik tuo metu, kai yra numatyta konsultacija. Tuo atveju yra svarbu, kad jūs apie tai praneštumėt telefonu ir pasikeistumėt laiką, nes kitaip jums teks mokėti už konsultaciją. Taip pat svarbu pranešti apie gautą laišką tam, kad abu žinotume, kad technika veikia.

Jei dirbame nematydami vienas kito, tai labai svarbu prisiminti, kad daug dalykų mes suprantame iš žmogaus kūno kalbos ar intonacijų, kurių čia negirdime ir nematome. Jei jums kas nors neaišku ar atrodo, kad konsultantas jūsų nesuprato, aiškinkite tol, kol supras. Taip pat, neįsižeiskite, jei ir jūsų konsultantas klausinės atrodo suprantamų dalykų. Sklandžiam darbui labai svarbu suprasti vienas kitą.

Kaip pradėti asmenines konsultacijas internetu?

  1. Jei manote, kad darbas internetu jums tiktų, atsiųskite laišką man (editakratulyte@safe-mail.net) su jūsų problemos trumpu  aprašymu.
  2. Aš jums parašysiu kaip aš suprantu jūsų situaciją ir pasiūlysiu būdus kaip dirbti. Taip pat atsiųsiu jums mūsų darbo sutartį. Atsakysiu į visus jūsų klausimus, kurie kils dėl sutarties ar darbo pobūdžio.
  3. Jūs atsiųsite man pasirašytą sutartį ir informaciją apie mokėjimą ir mes pradėsime darbą.